VIDEO | UTA - FCSB 2-2. Final nebun la Arad! Roş-albaştrii, 3 jucători eliminaţi în 10 minute

Formaţia FCSB a remizat, miercuri, în deplasare, scor 2-2, cu echipa UTA Arad, într-un meci din grupa B a Cupei României Betano, în care arădenii au condus cu 1-0 şi bucureştenii cu 2-1, aceştia din urmă primind gol în minutul 90+6. La meci s-au acordat patru cartonaşe roşii.

VIDEO | UTA - FCSB 2-2 (min 7 Rareş Pop / min 22 Radunovic)

Echipele de start:

UTA: Balauru - Dobrescu, Benga, Erico, Hoxhallari - Anton, Batha - Pop, Jobello, Stahl - Keşeru
Rezerve: Iacob - Maxim, Chindri, Cascini, Aly, Negoescu, Otele, Postolachi
FCSB: Vlad - Boboc, Haruţ, Bouhenna, Radunovic - Radaslavescu, Şut, Nikolov - Miculescu, I. Stoica, Popescu
Rezerve: Ducan - Dumiter, Tănasă, Moraru, Dulca, Oaidă, Musi, Rusu

Min 90+6: Final de meci. Remiză la Arad.

Min 90+5: GOOOOOOOL UTA Arad. Postolachi a marcat golul de 2-2.

Min 90+5: Incredibil. Cojocaru i-a dat cartonaşul roşu şi lui Octavian Popescu.

Min 90+1: Risto Radunovic vede al doilea galben şi este şi el eliminat.

Min 87: Chindriş vede şi el cartonaşul roşu de pe banca de rezerve după un gest provocator la adresa lui Cojocaru.

Min 83: Bouhenna vede cartonaşul roşu şi este eliminat.

Min 54: Ocazie UTA! Stahl driblează scurt şi şutează din careu.

Min 48: GOOOOOOOOL FCSB! Radaslavescu a marcat golul de 2-1.

Min 45: S-a terminat prima repriză.

Min 22: GOOOOOOOOOOOL FCSB! Risto Radunovic a marcat golul egalizator din penalty.

Min 19: Fault dur comis de un jucător de la UTA. Arbitrul partidei a acordat lovitură de la 11m pentru FCSB!

Min 7: GOOOOOOOOOL UTA Arad! Rareş Pop a deschis scorul.

Min 1: A început partida!

La doar trei zile de la ultimul meci direct, UTA şi FCSB se întâlnesc din nou, de această dată în grupele Cupei României. La finalul săptămânii trecute, echipa pregătită de Nicolae Dică a trecut cu bine peste un nou eşec usturător suferit în faţa danezilor de la Silkeborg, scor 0-5, şi s-a impus în meciul din Superligă, 2-1, în duelul cu UTA. Olaru şi Compagno, din penalty, au marcat pentru FCSB, în timp ce Keşeru a înscris golul de onoare al arădenilor, în minutul 90+1.

UTA are un parcurs dezastruos în toate competiţiile, în ultimele cinci meciuri înregistrând o singură victorie. Echipa lui Ilie Poenaru s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Foresta Suceava şi s-a calificat în grupele Cupei României, în timp ce, în Superligă, are patru meciuri consecutive fără victorie în Superligă.

De partea cealaltă, FCSB merge perfect în campionatul intern, însă în cupele europene are evoluţii ruşinoase. După înfrângeri cu 0-5 în ambele meciuri disputate împotriva danezilor de la Silkeborg, roş-albaştrii au reuşit de fiecare dată să-şi revină în Superligă, iar acum au trei meciuri consecutive câştigate în campionatul intern.