VIDEO | Vali Gheorghe, gol senzaţional în Turcia! I-a înnebunit pe turci cu execuţia sa la debutul pentru Umranyespor

Valentin Gheorhge (25 de ani), fotbalistul trimis de FCSB împrumut la Umranyespor în Turcia, a marcat un gol frumos contra lui Fenerbahce în meciul de debut al echipei sale în sezonul de Superligă.

Umranyespor l-a împrumutat pe Vali Gheorghe de la FCSB, iar fotbalistul a profitat de şansa de a fi trimis pe teren contra lui Fenerbahce şi a marcat un gol foarte frumos. Gheorghe a şutat excelent de la marginea careului şi i-a înnebunit pe turci cu reuşita sa.

Vali Gheorghe a început ca rezervă partida Fenerbahce - Umranyespor, primul meci din noul sezon de Superligă din Turcia. În minutul 64, antrenorul lui Umranyespor l-a trimis în teren, în locul lui Del Valle.

Trei minute mai târziu, Vali Gheorghe a marcat un gol spectaculos cu care i-a înnebunit pe turci. Cu golul său, Umranyespor a egalat-o pe Fener, cu un şut excelent - din prima - de la marginea careului.

Fenerbahce - Umranyespor s-a terminat 3-3 în prima etapă din noul sezon din Superliga turcă. Valencia (19, 45+2) şi Berisha (90+2), respectiv Glumac (29), Gheorghe (67) şi Mrsic (73) au marcat golurile partidei.

Afla mai multe despre: vali gheorghegolvideoturciaumranyespor