VIDEO | Victorie uriaşă pentru Manchester United. "Diavolii roşii" au câştigat derby-ul cu rivala Liverpool şi au obţinut primul succes al sezonului. Ronaldo, ţinut pe bancă până în minutul 86

Manchester United

Manchester United a învins-o, luni seara, pe Liverpool, scor 2-1, într-un meci contând pentru etapa a treia din Premier League. Cristiano Ronaldo a fost rezervă şi a fost introdus în joc în minutul 86

Erik ten Hag l-a lăsat pe banca de rezerve pe Cristiano Ronaldo, dar Manchester United a condus cu 2-0 după golurile marcate de Jadon Sancho (min. 16) şi de Marcus Rashford (min. 53). Mohamed Salah a redus din diferenţă în minutul 81, dar a fost prea târziu pentru echipa lui Klopp, iar Manchester United a obţinut prima victorie a sezonului.

Cristiano Ronaldo a fost introdus pe teren în minutul 86, în locul lui Marcus Rashford.

În urma acestui rezultat, Manchester United a urcat pe locul 14 în Premier League, cu 3 puncte, în timp ce Liverpool a rămas pe poziţia a 16-a, cu 2 puncte.

Afla mai multe despre: ronaldo