VIDEO Viitorul a cerut penalty la 1-0 pentru FCSB! Cum a judecat Radu Petrescu duelul dintre Rivaldinho şi Bogdan Planic

Radu Petrescu a avut de luat câteva decizii importante în prima repriză a meciului Viitorul - FCSB.

După ce a arătat doar galben în duelul dintre Dennis Man şi Andrei Artean, Radu Petrescu a lăsat jocul să continue în minutul 28, atunci când Rivaldinho a căzut în careu.

Brazilianul a aşteptat o centrare din partea dreaptă, care a venit în cele din urmă, iar atacantul a atacat prima bară. Fotbalistul lui Hagi a fost în duel direct cu Bogdan Planic, care l-a incomodat pe adversar.

Rivaldinho a căzut şi imediat i-a cerut penalty lui Radu Petrescu, dar centralul l-a ignorat.

Afla mai multe despre: bogdan planicrivaldinhoviitorul fcsbpenalty viitorul fcsb