VIDEO | Vin veşti bune de la Roma pentru FCSB. Meci nebun între Lazio şi Genoa. Golul victoriei a fost marcat în prelungiri

Serie A

Lazio Roma, adversara celor de la FCSB din 16-imile Europa League, a pierdut meciul de pe propriul teren, scor 1-2, cu Genoa, în cadrul etapei a XXIII-a din Serie A. Fundaşul Ştefan Radu a fost integralist pentru Lazio.

Parolo a marcat pentru Lazio în minutul 59, iar pentru Genoa au înscris Pandev '55 şi Laxalt '90+2 (VIDEO AICI).

Simone Inzaghi a trimis în teren următoarea echipă: Strakosha - Caceres, De Vrij, Radu - Marusic (Anderson '70), Parolo, Leiva, Murgia (Nani '70), Lukaku (Patric '83) - Luis Alberto - Immobile.

FCSB şi Lazio se vor întâlni, în 16-imile Europa League, la 15 februarie, pe Arena Naţională, returul urmând să se dispute la Roma, în 22 februarie.

Afla mai multe despre: lazioromagenoafcsbsteauaserie anani