VIDEO | Vlahovic nu a marcat, iar Juventus a obţinut doar un punct în partida cu Atalanta! Sassuolo - AS Roma 2-2. Vlad Chiricheş a provocat un penalty, după un henţ în careu

Serie A

Duminică au avut loc 6 meciuri din etapa cu numărul 25 a campionatului italian.

Atalanta a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu Juventus, într-un meci din etapa a XXV-a a campionatului italian Serie A.

Au marcat: Malinovsky '76 / Danilo '90+2.

La Atalanta, atacantul Valentin Mihăilă a rămas pe banca de rezerve.

AC Milan - Sampdoria, scor 1-0

A marcat: Rafael Leao '8.

Empoli - Cagliari, scor 1-1

Au marcat: Pianamonti '38 / Pavoletti '84.

La Caglari, mijlocaşul Răzvan Marin a fost titular şi a jucat până în minutul 79, când a fost schimbat cu autorul golului egalizator, Pavoletti. El a primit un cartonaş galben, în minutul 71.

Genoa - Salernitana, scor 1-1

Au marcat: Destro '32 / Bonazzoli '45+1.

La oaspeţi, fundaşul Radu Drăguşin a jucat tot meciul şi a primit un cartonaş galben, în minutul 75.

Verona - Udinese, scor 4-0

Au marcat: Depaoli '2, Barak '31, Caprari '66, Tameze '85.

Sassuolo - AS Roma, scor 2-2

Au marcat: Smalling '47 (a), Traore '73 / Tammy Abraham '45+1 (p), Cristante '90+4.

Ferrari (Sassuolo) a fost eliminat în minutul 78.

La gazde, fundaşul Vlad Chiricheş a jucat tot meciul. Din păcate pentru el, apărătorul a provocat un penalty la finalul primei reprize. Arbitrul a consultat VAR-ul pentru a vedea henţul pe care l-a făcut internaţionalul nostru. A fost dictată lovitură de la 11 metri, iar Tammy Abraham a marcat.

Clasament: AC Milan - 55, Inter Milano - 54, Napoli - 53, Juventus - 46, Atalanta - 44, Lazio - 42, AS Roma - 40.

Afla mai multe despre: serie a-juventus-chiricheş