VIDEO | Zotta l-a distrus pe Radu Petrescu: "Du-te acasă, n-ai ce căuta aici". Fulop a răbufnit şi el după intrarea criminală a lui Yeboah: "Îmi rupea piciorul"galerie foto

CFR Cluj

CFR Cluj s-a impus cu 2-1 în deplasarea de la U Cluj, însă gazdele au acuzat arbitrajul lui Radu Petrescu. Centralul partidei a arătat doar cartonaşul galben la o intrare extrem de dură a lui Yeboah asupra lui Fulop.

"A fost o fază în minutul 70 în care era să-mi rup piciorul. Nu mai există VAR? Dacă îi zici ceva arbitrului, te ia cu <<Ce vrei, mă?>>. E incredibil.

Avem VAR pentru fazele astea. Aşa ni s-a explicat, că, dacă e cartonaş roşu, intervine VAR-ul. Arbitrul mă ia cu <<Ce vrei, mă?>>. Suntem pe stradă, unde suntem? Nu se poate aşa ceva! I-am arătat şi piciorul cu sânge, degeaba" , a declarat Lorand Fulop.

De altfel, prezent în studioul Orange Sport, expertul în arbitraj, Constantin Zotta, l-a criticat pe Radu Petrescu pentru decizia luată în minutul 70.

"Aici este o decizie foarte simplă, jucătorul sare cu ambele picioare direct pe piciorul adversarului. Arbitrul e la o distanţă de trei metri şi nu ia decizia corectă. Era foarte simplu, e cartonaş roşu. El a văzut faza, nu ai cum să nu vezi aşa ceva. Dacă nu vezi, du-te acasă, n-ai ce să cauţi tu la un asemenea meci" , a spus Contantin Zotta.

VIDEO faza cu intrarea lui Yeboah asupra lui Fulop:

U Cluj - CFR Cluj 1-2

CFR Cluj a câştigat, duminică, în deplasare, meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, în etapa a 15-a din Superligă. Toate cele trei goluri au fost marcate din lovituri de la 11 metri.

CFR a marcat din două lovituri de la 11 metri. Prima a fost transformată de Deac, în minutul 25, iar a doua de Malele în minutul 60. Romario Pires a marcat şi el din penalty, pentru Universitatea, în minutul 90+2, stabilind scorul final.

• U CLUJ: Iliev - Vlădoiu, Piţian, Fl. Ilie (Remacle 71), Ispas – Simion (Bic 62), Pires, I. Filip - Horşia (Haită 63), L. Fulop, Thiam (46 Ad. Bălan). ANTRENOR: Eugen Neagoe
  • CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Kolinger, Yuri, Camora – Boateng (Braun 87), Muhar, Deac (Cvek 69) – Petrila (Petrila 87), Yeboah (Roger 79), Malele (Birligea 69). ANTRENOR: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: cfr cluj