Vinicius, eroul din Gruia: ”Mereu înscriu cu capul, însă de această dată am marcat cu piciorul” VIDEO

CFR Cluj

Vinicius a marcat singurul gol al meciului derby dintre CFR Cluj şi FCSB.

Fotbalistul echipei CFR Cluj, Paulo Vinicius, a declarat duminică seară, după meciul cu FCSB, scor 1-0, că el şi colegii săi au câştigat o partidă extrem de dificilă, după ce au alergat şi s-au luptat mult.

”A fost un şut frumos şi am reuşit să marchez. Mereu înscriu cu capul, însă de această dată am marcat cu piciorul. Evident, am avut nevoie de sprijinul colegilor pentru a reuşit să marchez.  Am alergat mult, e adevărat. Ne-am bătut mult şi cred că de aceea am câştigat” a mărturisit marcatorul clujenilor.

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FCSB, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I, în care de la oaspeţi a fost eliminat Bogdan Planic.

Golul a fost marcat de Vinicius, în minutul 79, cu un şut din afara careului, după o lovitură liberă. Cu două minute mai devreme (’77), de la FCSB a fost eliminat Planic pentru o intervenţie dură la Deac.

Afla mai multe despre: viniciuscfr cluj