Viorel Moldovan s-a plictisit la meciul Chindia - Mioveni: ”La genul ăsta de meci ai nevoie de răbdare, tutun şi un coniac” | EXCLUSIV

Echipa Chindia Târgovişte a învins luni, în deplasare, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, într-un meci etapa a doua din play-out-ul Superligii.

În minutul 6 al meciului de la Mioveni, Popadiuc a înscris pentru Chindia cu un şut centrare din afara careului, arbitrul Bogdan Dumitrache a validat golul si a asteptat confirmarea VAR, dar după cinci minute de consultari, golul a fost anulat pentru o pozitie de ofsaid.

Oaspeţii au marcat totuşi în minutul 52, prin Căpuşă, şut de la marginea careului, şi Chindia s-a impus cu 1-0.

Viorel Moldovan a urmărit partida Chindia - Mioveni, dar a rămas cu un gust amar: ”Prea puţin fotbal”.

”Un meci cum am văzut în acest play-out, modest. Resurse limitate, nu poţi avea aşteptări prea mari. Ce poţi face e să te înarmezi cu tutun şi răbdare. Şi dacă mai ai şi un coniac bun, e bine. Au deschis scorul după o acţiune colectivă frumoasă, dar cam atât. Nu vezi foarte des faza, dar cam atât. A fost un eurogol a lui Popadiuc, dar a fost anulat pe motiv de ofside”, a declarat Viorel Moldovan la Orange Sport.

Echipele care au evoluat:

• CS MIOVENI: Greab - Sno, Garutti, Scarlatache, M. Pedroso – M. Panait (V. Pop 46), Lixandru (Benchaib 67), Lepistu (Gutea 82) – Antal (Rădescu 61), B. Rusu, Buziuc (Carnat 61). ANTRENOR: Nicolae Dică
  • CHINDIA TÂRGOVIŞTE: Căbuz - Căpuşă, Celea, Corinus, C. Dumitraşcu - Dulca, Akhmatov (Vorobjovas 90) - A. Şerban (Atanase 89), Popadiuc, Neguţ (C. Dinu 84) - D. Popa (S. Buş 80). ANTRENOR: Anton Petrea

Afla mai multe despre: viorel moldovanchindiamioveni