”Voi avea nişte discuţii cu Valeriu Iftime”. Mihai Teja, după al şaselea meci consecutiv fără victorie la Botoşani: ”Din păcate...”

FC Botoșani

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia Universitatea Cluj, contând pentru etapa a 12-a din Superligă.

”Voi avea nişte discuţii cu Valeriu Iftime”. Mihai Teja, după al şaselea meci fără victorie la Botoşani: ”Din păcate...”

Mihai Roman a deschis scorul pentru gazde, în minutul 56, cu o lovitură de cap la centrarea lui Patache. Golul egalizator a venit în minutul 75, fiind reuşit de nou intratul pe teren Adrian Bălan – cap la centrarea lui Briceag.

FC Botoşani se află la a şasea etapă consecutivă fără victorie în Superligă.

”Da, din păcate, ne doream să câştigăm acest meci. Nu a fost un meci spectaculos, dar s-a alergat destul de mult. Am dat un gol, dar nu am reuşit să securizăm poarta. Noi încercăm să ne revenim. Am trecut printr-o perioadă grea, dar nu a fost să fie nici azi. Au venit şi jucători noi. Nu a fost să fie azi. Am avut tendinţa de a face un pas înapoi, am fi vrut să dăm şi golul 2, dar din punct de vedere psihilogic.. Asta a fost... Trebuie să câştigăm, mergem la Rapid încrezători, încercăm să îi întegrăm şi pe ei. Dacă stai să asculţi fiecare... E normal ca lumea să fie nemulţumită, lumea vine la stadion şi îşi exprimă nemulţumirea... Vedem, vorbim săptămâna asta şi vedem”, a declarat Mihai Teja după meci.

Echipele care au evoluat:

FC BOTOŞANI: E. Pap - Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu – Shahaf (Simi Caia 46), Sylla, Ivanov (Camara 86) - M. Santos (Pinson 69), M. Roman II, Mailat (M. Roman 69). ANTRENOR: Mihai Teja

U CLUJ: Iliev - Şt. Vlădoiu, Fl. Ilie, D. Ispas, Briceag - I. Filip, R. Pires, Purece (Ad. Bălan 69) - Fl. Haită (Horşia 46), L. Fulop, Ely Fernandes (Thiam 25). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Afla mai multe despre: fc botosaniu cluj