Volei Alba Blaj a învins Volero Le Cannet în sferturile de finală ale CEV Cup la volei feminin

Volei Alba Blaj a învins Volero Le Cannet  în sferturile de finală ale CEV Cup la volei feminin

Alte sporturi

Echipa de volei feminin Volei Alba Blaj a învins, marţi, la Târgu Mureş, formaţia Volero Le Cannet, scor 3-0, în manşa tur din sferturile de finală ale Cupei CEV.

Scorul pe seturi a fost 25-19, 25-13, 25-15.

Manşa retur va avea loc în Franţa, în 2 februarie.

În optimile de finală ale competiţiei, Volei Alba Blaj a eliminat formaţia elenă PAOK Salonic, cu 3-1 şi 3-0.

Dacă va obţine calificarea în semifinalele competiţiei, Volei Alba Blaj se va duela cu câştigătoarea dintre Uralochka Ekaterinburg şi Eczacibaşi Istanbul.

Volei Alba Blaj este angrenată în cea de-a opta campanie consecutivă în cupele europene, în care a jucat finale în fiecare competiţie: Liga Campionilor, Cupa CEV şi Challenge Cup.

Afla mai multe despre: volei alba blaj