Vremea laudelor pentru Ciprian Tătăruşanu: ”Chiar dacă are o vârstă înaintată, rămâne un portar de mare valoare”. Adi Mutu, aprecieri pentru titularul lui AC Milan

AC Milan

Adi Mutu (44 de ani) a avut cuvinte de laudă pentru Ciprian Tătăruşanu (37 de ani) după ce portarul român a scăpat fără gol primit în duelul AC Milan - Tottenham.

Ciprian Tătăruşanu a fost integralist pentru AC Milan, pe San Siro, în duelul cu Tottenham din prima manşă a optimilor de finală din Champions League.

Portarul român a avut un aport important în victoria campioanei Italiei şi a păstrat poarta intactă în faţa lui Kane, Son şi a celorlalţi jucători de superclasă ai lui Conte.

Deşi a primit mai multe critici în ultima vreme, a venit timpul să fie şi lăudat.

Adi Mutu l-a complimentat pe Tătăruşanu şi a precizat că rămâne un portar de mare calitate, în ciuda vârstei de 37 de ani pe care o are acesta.

”După atâtea critici, merită şi el o importantă valoare, chiar dacă are o vârstă înaintată. Rămâne un portar de mare valoare.

Eu m-am uitat la celălalt meci, PSG-Bayern”, a declarat Mutu, la conferinţa de presă premergătoare duelului Mioveni – Rapid, din Superligă.

AC Milan a câştigat meciul tur din optimile Champions League, împotriva lui Tottenham, scor 1-0, şi este favorită la calificarea în faza sferturilor de finală.

Astfel, Tătăruşanu se află în unul dintre cele mai bune momente ale carierei. Este la un pas de a bifa cea mai mare performanţă la nivel individual, sferturile de finală din Champions League.

Ciprian Tătăruşanu a avut o prestaţie de excepţie şi în ultimul ”Derby della Madonnina”, pierdut de Milan contra lui Inter (0-1).

Afla mai multe despre: tatarusanuac milanrapid