Adrian Mihalcea, supărat pe jucători după egalul cu Hermannstadt: ”Am fost corigenţi la toate capitolele!”

Chindia Targoviste

Formaţia Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul susţinut, luni, la Ploieşti, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a doua a Superligii.

Pentru Chindia a marcat Celea, în minutul 9, iar pentru FC Hermannstadt a înscris Oroian, în minutul 2.

Sibienii au deschis scorul încă din minutul 2, când Oroian a reluat din apropiere balonul respins de Căbuz.

Egalarea a venit în minutul 9, prin golul reuşit de Celea, cu o lovitură de cap la lovitura liberă executată de Şerban.

”Dacă meciul s-a terminat încercăm să ne calmăm. Nu ştiu dacă am fi meritat victoria, nu cred. Tine totul de concentrare! Am pornit, am reuşit să revenim. Astăzi am fost la corigenţi la toate capitolele, prospeţime fizică, determinare. Poate doar la faze fixe. Dar ăştia suntem. Mergem înainte, încercăm să ne comportam mai bine de la meci la meci.

Ăsta este jocul, am încercat şi am şi forţat pe final în a doua repriză. Încercăm, dar astăzi nu am reuşit din păcate. Avem mare încredere în jucătorii noi. Daniel Popa va redeveni un golgheter. Mergem la Farul si vom încerca să jucăm cu mai multă determinare! Am reuşit să aducem un punct azi, până una alta. De aici plecăm”, a declarat Adi Mihalcea după meci.

Au evoluat următoarele echipe:

Chindia: Căbuz - Dumitraşcu, Celea, Boldor, C. Dinu – Vorobjovas (Passaglia 46’), Dulca - Neguţ (Cooper 73’), Chamed (Popadiuc 46’), A. Şerban (Atanase 73’) – D. Popa (Mihaiu 65’). Antrenor: Adrian Mihalcea

FC Hermannstadt: Iliev - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Sota, Biceanu (Răuţă 85’), Baba Alhassan (Năstăsie 77’) – Petrescu (Balaure 78’), Paraschiv (Buhăcianu 69’), Oroian (C. Popescu 69’). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Afla mai multe despre: chindiaadi mihalcea