Alaves, eşec pe teren propriu cu Las Palmas. Ianis Hagi a fost titular

Ianis Hagi (25 de ani) a început ca titular meciul dintre Alaves şi Las Palmas, dar echipa sa a fost învinsă.

Cum s-a descurcat Ianis Hagi în eşecul cu Las Palmas

Deportivo Alaves a pierdut partida de pe teren prorpiu cu Las Palmas, scor 0-1, în etapa a 16-a din La Liga.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Rodriguez, în minutul 31. Gazdele au înscris de două ori prin Omorodion, dar ambele reuşite au fost anulate pentru offside.

Ianis Hagi a fost titular la Alaves, dar nu şi-a putut ajuta foarte mult echipa. Cea mai importantă ocazie a avut-o la o lovitură liberă şi, în general, a fost unul dintre cei mai activi jucători ai bascilor.

Nu a prins finalul meciului pe teren, fiind schimbat în minutul 63, cu Benavidez.

În urma acestui eşec, Deportivo Alaves rămâne pe locul 13, cu 16 puncte, în timp ce Las Palmas a urcat pe locul 8, cu 24 de puncte.

De când a venit în Spania, Ianis Hagi a jucat 14 meciuri pentru Alaves, iar contribuţiile sale ofensive numără două goluri şi o pasă decisivă, chiar pe Wanda Metropolitano, în duelul cu Atletico Madrid.

Afla mai multe despre: ianis hagialavesla ligastranieri