Alaves, victorie în minutul 90 contra Sevillei. Ianis Hagi, rezervă neutilizată. Meci incredibil în La Liga

Ianis Hagi (25 de ani) a privit de pe bancă victoria dramatică reuşită de Alaves pe terenul celor de la Sevilla, cu tot cu Sergio Ramos integralist.

Alaves, victorie incredibilă pe terenul celor de la Sevilla. Ianis Hagi a ”evitat” confruntarea cu Sergio Ramos

Deportivo Alaves, la care este legitimat Ianis Hagi, a învinsă, în deplasare, de Sevilla, scor 2-3, într-un meci din etapa a 20-a a campionatului Spaniei.

Alaves a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Tenaglia ’26 şi Garcia ’40.

Dar Sevilla a avut puterea să revină în repriza a doua. Pentru andaluzi au înscris apoi Mir ’70 şi Ocampos ’82 (penalty).

Totuşi, Alaves a plecat cu toate punctele de ”Ramon Sanchez Pizjuan”. Formaţia bască a stabilit scorul final în minutul 90, prin Duarte.

Internaţionalul român Ianis Hagi a fost rezervă pe toată durata partidei.

De când a ajuns în Spania, mijlocaşul în vârstă de 25 de ani a jucat 17 meciuri, în care a marcat două goluri şi a reuşit o pasă decisivă.

Alaves ocupă locul 13 în clasament, cu 20 de puncte, în timp ce Sevilla este pe 16, cu 16 puncte. ;ider este Real Madrid, care are 48 de puncte.

Afla mai multe despre: ianis hagialavesla ligastranieri