”Am trecut prin toate stările”. Reacţia de milioane a antrenorului de la Unirea Slobozia după ”thriller-ul” cu Dinamo: ”M-aţi fi făcut nebun”

Cupa României

Antrenorul formaţiei Unirea Slobozia, Constantin Enache (49 de ani), a tras concluziile după meciul senzaţional disputat în compania echipei Dinamo, în cadrul grupei A din Cupa României. Partida a fost presărată cu multe evenimente şi a avut numeroase răsturnări de situaţie.

Unirea Slobozia şi Dinamo au încheiat la egalitate, scor 3-3, într-un meci din etapa a treia a grupei A din Cupa României.

Alb-roşii au condus cu 3-0, după numai 30 de minute scurse din joc, prin reuşitele jucătorilor Ghezali ('18), Amzăr ('24) şi Iulian Roşu ('30).

Unirea Slobozia a revenit prin golul din penalty al lui Toma ('39), Rus a înscris în minutul 50. În minutul 68, lovitura de cap a lui Ibrian a fost deviată de Pop.

De la Dinamo au fost eliminaţi trei jucători: Bena (’37), Pop (’75) şi Amzăr (‘90+1).

La finalul meciului, antrenorul celor de la Unirea Slobozia, Constantin Enache, a vorbit despre senzaţionala revenire în joc a echipei sale.

Totodată, tehnicianul de 49 de ani a afirmat că desfăşurarea incredibilă a meciului l-a dus prin toate stările posibile.

”E un spectacol pentru cei neutri, cei care privesc, dar nu şi pentru ceilalţi, care sunt implicaţi direct în joc.

A fost un meci care m-a făcut să trec prin toate stările. Nu tratez meciurile din Cupă diferit de cele din campionat.

Ne-a ajutat şi acea eliminare şi am reintrat în joc. Dacă m-aţi fi întrebat ce mi-aş fi dorit, aş fi zis 3-3, dar m-aţi fi făcut nebun.

Sper să găsim o modalitate să facem mai multe jocuri în campionat. Pauza de vacanţă este prea lungă. Ne lipseşte infrastructura în România.

Lupta la play-off o să meargă până în ultimul moment, ultimul meci”, a declarat Enache, după meci.

Afla mai multe despre: unirea slobozia dinamocupa romaniei