AS Roma, victorie în faţa lui Empoli. Dybala, meci mare în faţa lui Răzvan Marin, care rămâne fără victorie în Serie A

Serie A

AS Roma a reuşit să câştige în Serie A, după ce a primit patru goluri în runda precendentă, de la Udinese. Trupa lui Jose Mourinho s-a impus în faţa lui Empoli, formaţie la care este legitimat şi internaţionalul român Răzvan Marin.

Empoli şi Răzvan Marin, fără victorie în Serie A

AS Roma a câştigat, luni, pe teren propriu, scor 2-1, meciul susţinut în compania formaţiei Empoli, în etapa a şasea a campionatului Italiei.

Pentru AS Roma au marcat Dybala ('17) şi Abraham ('71), iar pentru Empoli a punctat Bandinelli ('43).

Roma a dus lupte grele în Toscana ca să rămână în cărţi pentru locurile de Champions League.

Dybala merită porecla de La Joya. Bijuteria lupilor capitolini a deschis scorul cu un şut superb, însă Empoli a egalat cu puţin timp înainte de pauză.

Tot Dybala a fost om de bază şi la golul cu care Abraham a readus-o pe Roma în avantaj.

Lupii puteau să pună punct meciului după ce Empoli a rămas în 10, dar Pellegrini a ratat din penalty. 2-1 a fost, în final, scorul pentru băieţii lui Jose Mourino.

Răzvan Marin a fost titular la Empoli şi a fost scos din teren în minutul 82, când a fost înlocuit cu Cambiaghi.

În clasament, AS Roma ocupă locul 5, cu 13 puncte, iar Empoli este pe 16, cu patru puncte.

Primele trei locuri sunt ocupate de Napoli, Atalanta şi AC Milan, toate cu câte 14 puncte.

Afla mai multe despre: dybalaas romarazvan marinserie a