Basarab Panduru îl trezeşte la realitate pe Claudiu Petrila: ”Tu chiar nu vezi că Petrescu vrea altceva de la tine?” | EXCLUSIV

CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Rapid Bucureşti, în ultimul meci al primei etape din play-off.

Echipa campioană a deschis repede scorul în Gruia, chiar în minutul 4, după ce Horaţiu Moldovan l-a faultat în careu pe Janga, arbitrul a dictat penalti, iar Janga a transformat. Egalarea a venit după numai şapte minute, când Kait a înscris după o centrare a lui Onea.

CFR a trecut în avantaj în minutul 23, la şutul lui Boateng. Onea a stabilit scorul final în minutul 55, cu un şut din careu. În minutul 90+2 clujenii au înscris prin Maglica dar, după consultarea VAR, golul a fost anulat pentru ofsaid, iar la faza imediat următoare Rapidul a ratat o ocazie uriaşă. S-a încheiat 2-2, CFR Cluj se află pe locul 2, cu 33 de puncte, iar Rapid este pe 5, cu 27 de puncte.

Basarab Panduru a urmărit partida şi nu înţelege atitudinea lui Claudiu Petrilă, fotbalistul de la CFR, care nu a impresionat în ultimele partide.

”Mi-am notat în a doua repriză că Petrila iese în 10 minute! Nu cred că au trecut 10 minute şi a fost imediat schimbat. Măi Petrila ai talent, te vrea lumea pe afară, dacă vezi un meci, două, nouă, că Petrescu vrea să joci altfel faza şi că trebuie să joci pentru echipă, nu individual, tu ce faci? Tu continui să joci la fel? Tu chiar nu vezi că el vrea altceva de la tine? După când îl schimbă e supărat că iar l-a schimbat, păi te schimbă ca nu joci pentru echipă, nu joci cum trebuie fazele!”, a răbufnit Panduru.

Jucătorul de la Rapid care l-a dat pe spate pe Viorel Moldovan: ”A făcut de toate! E cel mai bun” | EXCLUSIV

Au evoluat următoarele echipe:

• CFR CLUJ: Scuffet - C. Manea (Braun 59), Yuri, A. Burcă, Camora (Peteleu 59) - C. Deac (Maglica 69), Muhar, Boateng, E. Krasniqi – Janga (Yeboah 89), Petrila (Biriligea 59). ANTRENOR: Dan Petrescu
  • RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Al. Albu, Kait, Pănoiu – Sefer (Bamgboye 77), Dugandzic, Costache (A. Ioniţă 90+2). ANTRENOR: Adrian Mutu

Afla mai multe despre: cfr clujclaudiu petrila