Boloni remiză pe terenul echipei lui Ianis Hagi. Românul nu a fost folosit de antrenorul lui Genk

Antwerp a remizat pe terenul lui Genk, scor 2-2. Ianis Hagi nu a evoluat deloc pentru formaţia gazdă.

Didier Lemkel Ze a deschis scorul pentru formaţia lui Loţi Boloni în minutul 8, iar după pauză, Rodrigues a majorat avantajul şi a punctat pentru 2-0.

În minutul 69, gazdele au redus din handicap prin Samata, iar cu 8 minute înainte de final, Rodrigues a fost eliminat din echipa lui Boloni. Doar că în prelungiri, în minutul 90+6 Genk a mai marcat încă o dată prin norvegianul Berge.

În urma acestui rezultat, Antwerp este pe locul 5 cu 21 de puncte, ân timp ce Genk are un punct mai puţin şi e pe 7. Într-un alt meci al etapei, Standard a câştigat cu 2-0 cu Waasland Bevern. Denis Drăguş nu a fost nici măcar în lot.

Afla mai multe despre: boloniianis hagi