BREAKING | OUT! Gigi Becali taie-n carne vie şi îl scoate din echipă: „El îi ia locul!”

Tavi Popescu a rezistat o singură repriză în duelul cu FC Voluntari, câştigat de FCSB, scor 2-1.

Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu Tavi Popescu

Deşi titular împotriva ilfovenilor, Tavi Popescu a făcut o primă repriză modestă, motiv pentru care a fost înlocuit la pauza meciului. În repriza secundă, Eduard Radaslavescu a fost cel care i-a luat locul şi care a încercat să-l convingă pe patron.

Gigi Becali a ţinut să-i reaminească lui Tavi că va prinde din ce în ce mai puţine minute dacă nu îşi schimbă jocul. Patronul de la FCSB este nemulţumit de faptul că tânărul fotbalist ţine prea mult de minge, în loc să joace simplu.

„Tavi nu mai are mult şi va fi înlocuit de Radaslavescu. Gâdilă mingea prea mult Tavi. Dacă gâdili mingea, ţi-o fură adversarul. La mine nu merge dacă gâdili mingea”, a declarat Gigi Becali la o zi după meciul cu Voluntari.

• 3,4 milioane de euro este cota de piaţă a lui Tavi Popescu, potrivit portalului de specialitate Transfermarkt.com
  • 450.000 de euro este cota de piaţă a lui Eduard Radaslavescu

Gigi Becali, uluit de ce a reuşit Florinel Coman cu Voluntari: „Nu ai voie să faci aşa ceva! Nu îţi e ruşine?”

Gigi Becali a rămas impresionat de performanţa fotbalistului său şi a făcut show după meci.

„De Coman nu am ce să mai spun. Nu ai voie să faci aşa ceva, să dai aşa goluri. Nu îţi e ruşine? Să dai golul ăla de nicăieri? Aşa ceva nu e posibil. E imposibil să faci aşa ceva. Nu mă interesează clauza lui (n.r. - 5 milioane de euro), ci să câştig campionatul. Clauza asta a fost condiţia ca el să prelungească.

Coman e cel mai bun jucător român la ora asta, titular la EURO fără discuţii. Man e bun, dar nu se compară cu Coman. Lui Coman i-am mărit salariul, i-am luat apartament. El nu are nevoie să plece de la FCSB. I-am zis să rămână cu noi toată viaţa, şi, după ce se retrage, să rămână în staff”, a declarat Gigi Becali, la Prima Sport 1.

5 milioane de euro este cota de piaţă a lui Florinel Coman, potrivit portalului de specialitate Transfermarkt.com

Afla mai multe despre: gigi becalitavi popescufcsb