Care-i mai frumos? Golul lui Alex Pop sau al lui Burmaz? Răspunsul sincer dat de atacantul Oţelului | EXCLUSIV

Oțelul Galați

Alex Pop a fost autorul unui gol superb, din lovitură liberă, în meciul cu CFR Cluj.

Alexandru Pop, gol de pusă în ramă în meciul cu CFR Cluj

Alexandru Pop (24 de ani) a înscris un supergol în această săptămână, în egalul cu CFR Cluj, scor 2-2. Pop a reuşit un şut excepţional din lovitură liberă în minutul 37 şi l-a învins pe Sava. La scurt timp, Burmaz de la Rapid i-a dat replica! Atacantul a reuşit un alt gol senzaţional în minutul 6 al prelungirilor.

Sârbul a trimis o torpilă de la mare distanţă, din lovitură liberă, fără nicio şansă pentru Iacob.

Pop a vorbit, pentru Orange Sport, despre reuşita sa, dar şi despre mesajele primite după meci.

”Cel mai frumos mesaj a fost de la familia mea, când i-am sunat după meci şi mi-au spus cat de mândri şi bucuroşi i-am făcut în urma meciului şi golului. Mister m-a felicitat, vă daţi seama. În rest nu prea multe, deoarece ştiu ca el vrea mereu mai mult de la noi.

Era puţin dezamăgit, ca noi toţi, pentru ca n-am câştigat meciul, deşi puteam s-o facem conform decursului jocului. Cu toate astea, ne-a felicitat pe toţi.

L-am văzut, dada. Nu ştiu exact care a fost mai frumos, sau dacă e corect să comparăm. Sunt 2 execuţii diferite, din zone diferite ale terenului. Ambele foarte bune. N-aş putea să spun care a fost mai frumos”, a declarat Alex Pop pentru Orange Sport.

"E Chuck Norris, Jackie Chan, Bruce Lee, ce vrei!". Golul din Rapid - UTA care l-a uluit pe Basarab Panduru | EXCLUSIV