CFR Cluj, ironizată de Mihai Stoica după penalty-ul controversat primit de Rapid: "E grav"

Rapid

Managerul general al FCSB, Mihai Stoica, a reacţionat după încă un meci controversat în Superligă.

Reacţia lui Mihai Stoica după Rapid - CFR Cluj 2-1

Rapid Bucureşti a învins duminică, pe teren propriu, formaţia CFR Cluj, scor 2-1, într-un meci al etapei a 16-a din Superligă.

În Giuleşti, scorul a fost deschis din penalty, în minutul 32. Arbitrul Cătălin Popa a acordat lovitură de la 11 m pentru Rapid, după un contact în careul clujean între portarul Scuffet şi Luckassen, iar Săpunaru a transformat pentru 1-0. CFR a egalat în minutul 54, când Deac a centrat, iar Muhar a înscris cu capul.

Rapid a preluat conducerea tot din penalty, în minutul 71. De această dată Dugandzic a fost faultat în careul clujenilor, de către Burcă, şi tot Dugandzic a transformat, fază care a fost analizată de experţii care au venit cu un verdict

De asemenea, a doua lovitură de pedeapsă i-a atras atenţia lui Mihai Stoica, cel care a susţinut că a fost incorect acordată şi a ironizat-o pe campioana României.

„Dacă s-a ajuns să se dea penalty la ţinere reciprocă… a). contra CFR-ului b). cu VAR… e grav!”, a scris oficialul FCSB pe Facebook.

Rapid are 32 de puncte în clasament şi este pe locul secund, la cinci puncte de Farul.

Afla mai multe despre: rapid cfr clujmihai stoica