Claudio Lotito a adormit în timpul meciului Lazio - CFR Cluj. Patronul italienilor nu a fost impresionat de partida de pe Olimpicogalerie foto

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa Lazio Roma, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Conference League. Clujenii au jucat în superioritate numerică din minutul 15, când de la italieni a fost eliminat Patric.

Golul a fost marcat de Immobile, în minutul 45+4.

Conform Corriere dello Sport, în jurul minutului 80, Claudio Lotito (65 de ani), patronul şi preşedintele lui Lazio nu a părut impresionat de ce vede pe teren, motiv pentru care a adormit... spre amuzamentul italienilor. :)

Au evoluat următoarele echipe:

• Lazio Roma: Maximiano - Lazzari, Patric, Casale, Hysaj (Marusic ’61) – Milinkovic-Savic, Marcos Antonio (Gila ’18), Vecino - Felipe Anderson (Cancellieri ’81), Immobile (Rodriguez ’61), Zaccagni. Antrenor: Maurizio Sarri
  • CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Camora – Deac (Petrila ’46), Muhar (Hoban ’61), Boateng (Cvek ’46), Krasniqi – Yeboah (Janga ’82), Birligea (Malele ’61). Antrenor: Dan Petrescu

Ce note au primit jucătorii după Lazio - CFR Cluj

”Cu un om în plus, timp de 75 de minute, Clujul nu a fost periculos cu Lazio. Cu toate că diferenţa este de doar un gol, şansele sunt minime pentru Clujeni, la ceea ce au arătat în această seară. Nu au exista părţi pozitive în jocul CFR-ului din această seară”, a relatat Tuttomercatoweb.