”E o ruşine”. Ce îşi reproşează jucătorii CFR-ului după înfrângerea cu Lazio

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa Lazio Roma, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Conference League. Clujenii au jucat în superioritate numerică din minutul 15, când de la italieni a fost eliminat Patric.

Golul a fost marcat de Immobile, în minutul 45+4.

Simone Scuffet, jucătorul echipei CFR Cluj, a vorbit despre înfrângerea suferită pe Olimpico. Portarul şi-a făcut ”mea culpa” după golul încasat pe finalul primei reprize: ”E o ruşine!”.

"Nu am putut să păstrăm acel 0-0 înainte de pauză. Ar fi fost bine pentru noi, era ultima secundă. Nu poţi să iei gol în ultima secundă. Am luat un gol din lovitură liberă, e o ruşine. Lazio e o echipă foarte bună, au jucat cu un jucător mai puţin, nu e uşor, dar cred că am avut şi noi ocazii. Nu am riscat atât de mult.

O să ne jucăm şansa în următorul meci. Nu e niciodată bine să pierzi, fotbalul e făcut ca să câştigi jocuri. Nu cred că am jucat rău, trebuie să ne gândim la jocul de duminică din campionat, să revenim pe primul loc. E doar un meci", a spus Simone Scuffet, conform Sport.ro.

Au evoluat următoarele echipe:

• Lazio Roma: Maximiano - Lazzari, Patric, Casale, Hysaj (Marusic ’61) – Milinkovic-Savic, Marcos Antonio (Gila ’18), Vecino - Felipe Anderson (Cancellieri ’81), Immobile (Rodriguez ’61), Zaccagni. Antrenor: Maurizio Sarri
  • CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Camora – Deac (Petrila ’46), Muhar (Hoban ’61), Boateng (Cvek ’46), Krasniqi – Yeboah (Janga ’82), Birligea (Malele ’61). Antrenor: Dan Petrescu

Ce note au primit jucătorii după Lazio - CFR Cluj

”Cu un om în plus, tiimp de 75 de minute, Clujul nu a fost periculos cu Lazio. Cu toate că diferenţa este de doar un gol, şansele sunt minime pentru Clujeni, la ceea ce au arătat în această seară. Nu au exista părţi pozitive în jocul CFR-ului din această seară”, a relatat Tuttomercatoweb.