Concluzia duelului Sepsi - FC U Craiova 2-1: ”E o vorbă, când o ai în faţă şi n-o bagi în poartă, vin ei şi ţi-o bagă”

Fotbal intern

FC U Craiova a pierdut cu Sepsi, scor 1-2. Deşi a deschis scorul, oltenii au fost egalaţi până la pauză, iar Robert Popa a reacţionat la final.

Bauza a marcat în minutul 8. Totuşi, Ştefănescu şi Tudorie, în minutele 39 şi 45+1, au întors soarta partidei în favoarea formaţiei antrenate de Cristiano Bergodi.

Pentru gruparea din Bănie, a fost al doilea eşec de când a fost preluată de Nicolo Napoli.

Robert Popa, portarul care poate fi acuzat că nu a intervenit mai prompt la golul primit de la Tudorie, a recunoscut că a avut o evoluţie sub aşteptări şi că jocul acestuia putea fi unul mai reuşit.

”Jocul a funcţionat destul de bine. La fotbal e o vorbă, când o ai în faţă şi n-o bagi în poartă, vin ei şi ţi-o bagă. Puteam să fac mai mult la gol. Eu doar am şters-o. Cred că i-am aşezat-o mai bine.

A fost neşansă şi la primul gol.Tot aşa o centrare, mingea rămâne acolo şi o dă de jos (n.r. Ştefănescu)”, a declarat Robert Popa, la finalul meciului de la Sfântu Gheorghe.

Afla mai multe despre: craiovarobert popa