Adi Popa, fără cuvinte după ce a marcat un gol pentru care nu s-a bucurat. Fotbalistul speră la promovare: ”Suntem în România”

Fotbal intern

CSA Steaua a câştigat cu Poli Iaşi, scor 3-1, în etapa a 18-a din Liga a 2-a, iar Adi Popa a reacţionat la final.

Adi Popa a fost cel mai important dintre elevii lui Daniel Opriţa. Acesta a pasat decisiv la primele două goluri, respectiv cele marcate de Bogdan Chipirliu, în minutul 48, şi Vasile Buhăescu, în minutul 63.

În minutul 66, mijlocaşul de 33 de ani a reuşit şi el să-şi treacă numele pe lista marcatorilor.

Totuşi, acesta nu s-a bucurat pentru golul marcat deoarece s-a supărat pe Vasile Buhăescu, cel căruia i-a bătut obrazul pentru că nu i-a pasat aşa cum a făcut-o şi Popa la reuşita semnată de fostul jucător al Petrolului.

La capătul partidei, Adi Popa speră că echipa să adune victorii pe linie pentru a-i face fericiţi pe suporteri, subliniind faptul că vrea să promoveze, deşi clubul nu are acest drept.

”Eu am spus-o şi din toamnă, am venit după cinci luni de pauză, am nevoie de pregătire şi ritm. Mă bucur că aceste lucruri încep să se vadă.

Avem mentalitatea noastră de a câştiga orice meci, nu contează că nu avem drept de promovare. Orice se poate schimba, nu e bătut în cuie, suntem în România. Prin jocul nostru sperăm să aducem din ce în ce mai mulţi spectatori la stadion”, a spus Adi Popa după CSA Steaua – Poli Iaşi 3-1.

Afla mai multe despre: liga 2adi popa