Craiovei lui Mititelu îi merge bine în cantonamentul din Turcia. Echipa lui Trică este neînvinsă

Fotbal intern

U Craiova 1948 SA a disputat deja patru partide în cantonamentul din Antalya şi nu a pierdut niciunul.

Echipa lui Eugen Trică, lider in seria a treia din Liga 3 a remizat în Turcia în cel mai recent amical disputat. A fost de această dată un amical în compania unei echipe din Austria, SV Ried, lider în liga a doua austriacă.

După 30 de minute, fotbaliştii olteni conduceau deja cu 2-0, după reuşitele lui Raicea şi Bălan. La pauză a fost 2-1, dar în minutele 60 şi 67, craiovenii au mai marcat de două ori prin Marian Stoenac şi Vlad Boţia.Pe fond de relaxare a oltenilor, austriecii au revenit şi au marcat de trei ori în ultimele 10 minute ale partidei.

Următorul joc amical al ”FC U” Craiova în Antalya e programat miercuri, cu începere de la ora locală 15:30, cu ucrainienii de la Vorskla Poltava 2.

În Turcia, ”FC U” Craiova a remizat cu Ansan Greeners, scor 1-1, a învins Rapid, scor 3-2, şi a terminat la egalitate şi cu Ripensia (1-1) şi SV Ried (4-4) scrie Liga 2.ro.

Afla mai multe despre: craiovaadrian mititelu