Cristi Manea a oferit declaraţia serii după CFR - FC U Craiova: ”Eu cred că e mai bine să jucăm din 3 în 3 zile!”. Explicaţia fundaşului

CFR Cluj

Campioana CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa FC U Craiova 1948, în etapa a XVII-a din Superligă.

Pentru CFR au marcat Janga (16), Manea (33) şi Yeboah (67), iar pentru craioveni a punctat Ganea, în minutul 61.

Cristi Manea a marcat în minutul 33, iar după meci gândul său a zburat la următoarea partidă, cea cu CS Mioveni.

• CFR Cluj va evolua împotriva lui CS Mioveni, duminică, de la ora 18:00, în direct, pe Orange Sport 1.

"Era foarte greu să ne motivăm dar vreau să vă spun că sunt mândru de acest meci şi sper să ajungem cât mai sus. Important este că reuşim să câştigăm. Trebuie să câştigăm şi la Mioveni, e foarte important.

Noi mai avem două meciuri în minus, sunt convins că vom fi acolo sus.

Am arătat bine pentru că jucăm din 3 în 3 zile şi nu prea a schimbat mister jucătorii şi ne-am obişnuit cu acest ritm. Eu cred că e mai bine aşa", a declarat Cristi Manea după meci.

Echipele care au evoluat:

• CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Braun - Boateng (Hoban - 87), Muhar, Deac (Roger -69) - Yeboah (Malele - 87), Janga (Cvek -46), Petrila (Birligea - 76). Antrenor: Dan Petrescu
  • FCU Craiova 1948: R. Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert - Asamoah, Achim (Bahassa - 46) - Baeten, Bauza (Ganea - 60), Van Durmen - Chiţu (Iancu - 71). Antrenor: Marius Croitoru

FCU Craiova a ajuns la şapte etape consecutive fără victorie, două egaluri şi cinci înfrângeri.

Afla mai multe despre: cfr clujcristi manea