Criza de nervi a "Regelui" Hagi i-a amuzat pe MM Stoica şi Panduru: ”Când îşi scoate şapca din cap deja trebuie să pui camera pe el”/ ”Nu poţi să ratezi un astfel de moment” :) | EXCLUSIV

Farul Constanța

Gheorghe Hagi (58 de ani) a răbufnit în prima repriză a meciului dintre Farul şi Petrolul.

În minutul 27 al partidei, la scorul de 0-0, ”Regele” a fost total nemulţumit de o pasă greşită, dată de tânărul Andrei Borza. În vârstă de doar 17 ani, Borza a fost înlocuit de Dan Sîrbu, după o oră de joc.

Andrei Borza va împlini 18 ani, în luna noiembrie a acestui an. Acesta are contract cu Farul Constanţa până în vara anului 2026 şi este cotat de Transfermarkt la 250.000 de euro. În acest sezon, Borza a evoluat în 19 partide, a marcat două goluri şi a oferit o pasă decisivă.

• În partida contra lui FCSB din etapa cu numărul 23, Borza le-a adus victoria ”marinarilor” la ultima fază.

Criza de nervi a lui Hagi i-a amuzat pe Basarab Panduru şi MM Stoica. :)

”Nu se poate spune ce zice. Eu văd că nu este îndreptat spre un jucător, e la general. E neutră”, a fost prima reacţie a lui MM Stoica.

”Ghinionul lui este că a fost surprins de camere”, a adăugat Dan Udrea.

Şapcă din cap.. când îşi scoate şapca din cap deja trebuie să pui camera pe el. N-ai cum să ratezi un astfel de momentul (n.r. râde)”, s-a amuzat copios Basarab Panduru.

”Cred că are alertă (n.r. râde) când şi-a scos şapcă din cap, cum pleacă alerta. Cred că cum îşi scoate şapca din cap, se dă cu zoom!”, s-a amuzat şi MM Stoica.

Afla mai multe despre: gica hagi,