VIDEO | Hagi, reacţie nervoasă la adresa unui jucător de la Farul! Ce a putut să strige ”Regele”

Gheorghe Hagi (58 de ani) a răbufnit, în prima repriză a meciului dintre Farul şi Petrolul.

În minutul 27 al partidei, la scorul de 0-0, ”Regele” a fost total nemulţumit de o pasă greşită, dată de tânărul Andrei Borza. În vârstă de doar 17 ani, Borza a fost înlocuit de Dan Sîrbu, după o oră de joc.

VIDEO cu reacţia nervoasă a lui Hagi

Andrei Borza va împlini 18 ani, în luna noiembrie a acestui an. Acesta are contract cu Farul Constanţa până în vara anului 2026 şi este cotat de Transfermarkt la 250.000 de euro. În acest sezon, Borza a evoluat în 19 partide, a marcat două goluri şi a oferit o pasă decisivă.

În partida contra lui FCSB din etapa cu numărul 23, Borza le-a adus victoria ”marinarilor” la ultima fază.