Cum a comentat Andrei Prepeliţă cea mai controversată fază din FC Botoşani - FC Argeş. Meza Colli: ”M-a atins pe mână”

FC Argeș

Andrei Prepeliţă a tras concluziile după remiza albă dintre FC Botoşani şi FC Argeş.

FC Botoşani a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu FC Argeş, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

La finalul meciului, Andrei Prepeliţă s-a arătat mulţumit de rezultatul obţinut de argeşeni în deplasarea din Moldova şi aşteaptă duelul de acasă cu Hermannstadt din etapa viitoare.

”A fost un meci greu. Terenul a fost moale, ambele echipe au făcut risipă de energie, ei au avut iniţiativa, dar noi puteam lovi pe contraatac.

(n.r. henţul lui Meza Colli) Nu ştiu, nu am apucat până acum să văd faza. Arbitrul a stat şi a analizat patru minute faza. După patru minute nu poţi decât să iei decizia corectă.

S-a văzut o anumită oboseală, am făcut zece ore pe drum, ne aşteaptă drumul spre casă tot la fel. Încercăm să ne refacem pentru meciul cu Hermannstadt.

Ne respectăm publicul, îi aşteptăm alături de noi în număr cât mai mare şi sper să vină să ne susţină. Tot respectul pentru ei”, a declarat Prepeliţă, după meci.

Meza Colli: ”M-a atins pe mână”

Meza Colli, protagonistul controversatei faze din minutul 88, a reacţionat şi el la finalul partidei cu FC Botoşani.

”Cred că a fost decizia corectă. M-a atins pe mână (n.r. mingea ), a fost prea repede, cred că nu a fost penalty. VAR a venit pentru ajutor”, a adăugat şi Meza Colli.

Afla mai multe despre: prepelitaarges