Declaraţia lui Petrescu care a stârnit un val de ironii în direct: ”Ştii cât de tare e?”. MM Stoica a izbucnit în râs | EXCLUSIV

CFR Cluj

Farul Constanţa a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia CFR Cluj, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

Ultimele minute ale victoriei Farului Constanţa cu CFR Cluj, scor 1-0, au fost marcate de decizia centralului Sebastian Colţescu, care a întors un penalty dictat iniţial pentru campionii en titre.

După o primă repriză fără gol, Farul a deschis scorul în minutul 53. Grameni a pasat lui Băluţă, iar acesta a trimis lui Mazilu, care a înscris.

Declaraţia lui Petrescu a stârnit un val de ironii în direct: ”Ştii cât de tare e?”. MM Stoica a izbucnit în râs | EXCLUSIV

În minutul 89 Gustavo Marins şi Janga au intrat la un balon în careul gazdelor, arbitrul Sebastian Colţescu a dictat iniţial penalti, dar, după intervenţia VAR, a anulat lovitura de pedeapsă, considerând că Marins a lovit mingea.

De pe margine, Dan Petrescu a fost nemulţumit, iar imediat a urmat o încăierare între jucătorii de pe teren. Tehnicianul a vorbit despre penalty-ul anulat şi după meci. Motiv pentru care Panduru a făcut haz de necaz şi a fost pus pe ironii, în direct, la Orange Sport, susţinut de MM Stoica, managerul general de la FCSB.

Basarab Panduru consideră că Sebastian Colţescu a luat decizia corectă când a anulat lovitura de pedeapsă dată „feroviarilor”.

MM Stoica: Să auzim şi noi cum a auzit el pocnitura de la penalty. (n.r. ironic)

Basarab Panduru: Păi, am auzit-o şi eu de aici din studio (n.r. râde). Ştii cât de tare s-a auzit?! Poc! Pocnitură tare de tot. A trosnit rău...

MM Stoica: A fost un penalty auzit, dar nu văzut (n.r. râde)

Farul rămâne pe primul loc în clasament, cu 42 de puncte, la patru puncte de ocupanta locului secund, CFR Cluj, care are 38 de puncte. Este prima înfrângere suferită de clujeni în acest play-off.

Motivul incredibil pentru care Edi Iordănescu nu a stat la lojă la Farul - CFR, ci ”în mijlocul mulţimii”. De ce nu şi-a însoţit selecţionerul oamenii din staff | EXCLUSIV

Afla mai multe despre: dan petrescupandurumm