Degringoladă la FCSB! Miculescu a lovit un adversar cu piciorul în cap şi Silkeborg a făcut 3-0 după jumătate de oră | FOTOgalerie foto

FCSB s-a făcut de râs în prima jumătate de oră a partide cu Silkeborg, din a treia etapă a grupelor Confence League.

David Miculescu, intervenţie inexplicabilă în Silkeborg - FCSB

FCSB joacă de la 19:45, împotriva celor de Silkeborg, în etapa a 3-a din Conference League

Bucureştenii au decis să trimită rezervele în Danemarca, pe un teren sintetic folosit de echipa cel mai slab cotată din grupă. Însă, lucrurile au stat diferit pe teren, unde FCSB a fost dominată copios până la finalul primei reprize.

Scorul a fost deschis rapid e gazde, care au marcat în minutul al treilea. Octavian Popescu a pasat greşit în centrul terenului, la 30 de metri de poarta lui Târnovanu, iar danezii au construit faza marcării primului gol.

Situaţia s-a complicat cinci minute mai târziu, când Târnovanu a fost bătut, după o minge trimisă în poartă, care l-a atins şi pe Dawa.

Silkeborg a intrat cu 3-0 la pauză, după o fază inexplicabilă.

În minutul 35, David Miculescu, folosit titular, a dorit să respingă o minge de pe fruntea unui adversar, dar l-a lovit cu piciorul în cap.

Centralul nu a stat pe gânduri, a dictat lovitură de pedeapsă şi Silkeborg s-a distanţat la trei goluri.

Afla mai multe despre: silkeborg fcsbdavid miculescu