Dinamo Bucureşti, eşec aşteptat cu Dinamo Kiev. Golul de onoare al echipei lui Burcă, marcat din lovitură liberă

Dinamo Bucureşti a suferit un eşec categoric cu Dinamo Kiev. ”Câinii” antrenaţi de Ovidiu Burcă au reuşit doar un gol de onoare.

Dinamo Bucureşti, eşec aşteptat cu Dinamo Kiev. Bani a marcat golul de onoare pentru ”câinii” antrenaţi de Burcă

Dinamo Bucureşti a pierdut, miercuri, amicalul cu echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, scor 1-4.

Meciul s-a disputat pe Lilienberg-Arena, un stadion din localitatea austriacă Volkermarkt.

Ucrainenii au condus cu 2-0 în miutul 18, prin reuşitele semnate de Voloshyn (10) şi Tsarenko (18).

Ahmed Bani a marcat pentru bucureşteni în minutul 40, din lovitură liberă, dar în repriza a doua Dinamo Kiev a mai înscris alte două goluri. Mai întâi a fost Benito, în minutul 67, apoi Kabaiev, în minutul 72.

Dinamo a început meciul cu formula de echipă Dujmovic - Moura, Giafer, Bena, Grigore, Amzăr - N. Roşu, Iglesias, Bani - Ghezali, Abdallah.

În repriza a doua, antrenorul Ovidiu Burcă a utilizat următorul ”11”: Golubovic - Moura, Patriche, Bena, R. Grigore, Amzăr - Dani Iglesias, Nelut, Bani - Ghezali, Hakim.

A fost ultimul meci amical disputat de Dinamo Bucureşti în stagiul de pregătire din Austria.

Afla mai multe despre: dinamo bucurestidinamo kievamical dinamo