Dinamoviştii speră ca în următorul sezon să obţină măcar un trofeu! Căpitanul Cîrjan încă suferă după ce echipa a ratat calificarea în competiţiile europene.
Dinamoviştii au câştigat primul amical din Polonia, 2 la 1 cu Gornik Leczna şi mai au încă două meciuri de verificare, înainte de revenirea în ţară.
Motor Lublin şi Omonia Nicosia sunt următoarele adversare ale roş-albilor. Cu un nou antrenor, Dinamo şi-a stabilit obiectivele pentru viitorul sezon.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
”Fiecare an a fost o lupta stransa în campionat, sunt echipe bune, Rapid, FCSB, Craiova. Sunt echipe bune şi mereu o să fie o luptă strânsă în fiecare an şi noi trebuie să dăm maximum din ce putem, să încercam să ne batem acolo sus cu ei”, a declarat Alex Musi.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Cîrjan regretă că nu a prins cupele europene cu Dinamo
Ratarea calificării în Europa încă apasă pe umerii căpitanului Cătălin Cîrjan.
”M-a ajutat mult să fiu căpitanul lui Dinamo, este un lucru foarte mare, un vis devenit realitate. Am avut momente grele şi acum am avut nişte momente grele mai ales după, pentru că înţeleg suporterii.
Sunt supăraţi şi voiau să ne atingem obiectivul, dar, în acelaşi timp, cred că eu sunt şi mai supărat decât ei pentru că era un obiectiv al meu să mergem în Europa”, a completat Cîrjan.
- Citește și
- Gigi Becali promite transferuri de top la FCSB: ”Aduc doar marfă, nu ciurucuri”. Ce ţinte are patronul
- Gigi Becali, mesaj direct pentru o vedetă de la FCSB în timpul negocierilor: ”Vrea să-i dau bani împrumut”
- Marian Iancu ştie cine va câştiga titlul din Superliga în sezonul viitor: "Cine îi opreşte? Nimeni"
Afla mai multe despre: dinamo, catalin cirjan, alex musi


.webp)




