You are here:

Dinamo încă suferă după ratarea cupelor europene. Cîrjan: ”Eu sunt şi mai supărat decât suporterii” | VIDEO

Dinamo încă suferă după ratarea cupelor europene. Cîrjan: ”Eu sunt şi mai supărat decât suporterii” | VIDEO

Dinamo București

Comentarii

Dinamoviştii speră ca în următorul sezon să obţină măcar un trofeu! Căpitanul Cîrjan încă suferă după ce echipa a ratat calificarea în competiţiile europene.

Dinamoviştii au câştigat primul amical din Polonia, 2 la 1 cu Gornik Leczna şi mai au încă două meciuri de verificare, înainte de revenirea în ţară. 

Motor Lublin şi Omonia Nicosia sunt următoarele adversare ale roş-albilor. Cu un nou antrenor, Dinamo şi-a stabilit obiectivele pentru viitorul sezon. 

”Fiecare an a fost o lupta stransa în campionat, sunt echipe bune, Rapid, FCSB, Craiova. Sunt echipe bune şi mereu o să fie o luptă strânsă în fiecare an şi noi trebuie să dăm maximum din ce putem, să încercam să ne batem acolo sus cu ei”, a declarat Alex Musi.

Cîrjan regretă că nu a prins cupele europene cu Dinamo

Ratarea calificării în Europa încă apasă pe umerii căpitanului Cătălin Cîrjan.

”M-a ajutat mult să fiu căpitanul lui Dinamo, este un lucru foarte mare, un vis devenit realitate. Am avut momente grele şi acum am avut nişte momente grele mai ales după, pentru că înţeleg suporterii.

Sunt supăraţi şi voiau să ne atingem obiectivul, dar, în acelaşi timp, cred că eu sunt şi mai supărat decât ei pentru că era un obiectiv al meu să mergem în Europa”, a completat Cîrjan.

Afla mai multe despre: dinamocatalin cirjanalex musi 

viewscnt
Articole similare