Emil Grădinescu a vorbit despre câteva dintre revelaţiile acestei ediţii a Cupei Mondiale, dar şi despre naţionala Argentinei.
Comentatorul nu a fost impresionat de ceea ce a jucat Argentina lui Lionel Scaloni în cele trei meciuri din faza grupelor, dar a remarcat consistenţa câştigătoarei ultimei ediţii a Campionatului Mondial, cea din Qatar.
"Jocul Argentinei, în afară de consistenţa aia teribilă, nu-mi spune mare lucru.", a declarat Emil Grădinescu, la Prima Sport.
În schimb, evoluţiile naţionalelor din Japonia, Norvegia, RD Congo sau Senegal l-au impresionat pe Grădinescu, atât datorită rezultatelor obţinute, cât şi pe fondul esteticii jocului.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
Emil Grădinescu: "Mi-a făcut mare plăcere să văd Japonia, Norvegia"
"Mi-a făcut mare plăcere să văd Japonia, să văd Norvegia. Mi-a făcut plăcere să văd echipele de influenţă anglo-saxonă, începând cu englezii, cu suedezii, care au jucat şi n-au prea jucat.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Africanele, din nou, Congo. Doctor Congo, foarte bună echipa. Senegalul care mi-a lăsat o impresie... sub aspectul ăsta al eleganţei, al acurateţei execuţiilor tehnice, e o plăcere să le priveşti.", a mai spus Grădinescu.
Argentina întâlneşte reprezentativa Capului Verde în 16-imile de finală ale Cupei Mondiale.
Afla mai multe despre: argentina, cupa mondiala, emil gradinescu







