EXCLUSIV | Adrian Mititelu a oferit detalii despre încăierarea de la vestiare: ”Vă dau cuvântul meu de onoare!”

FC U Craiova

Echipa FCU Craiova a dispus sâmbătă cu scorul de 1-0, pe teren propriu, de formaţia Rapid Bucureşti, într-un meci contând pentru etapa a zecea din Superligă.

Craiova a deschis scorul în minutul 55, când Sidibe a înscris din pasa lui Gabi Iancu. Golul a fost anulat pentru ofsaid, dar a fost validat de arbitrul Marian Barbu după consultarea VAR. Rapid a rămas în zece oameni încă din minutul 29, când Alexandru Ioniţă a primit roşu direct pentru un fault dur la Vlad Achim.

În ultimele zece minute ale meciului, galeria echipei Rapid a provocat incidente în peluza pe care o ocupa. Forţele de ordine au intervenit împrăştiind gaze în sectorul respectiv. FCU Craiova a întrerupt o serie de patru victorii consecutive a Rapidului, în campionat. Giuleştenii rămân lideri în Superligă, cu 21 de puncte.

Adrian Mititelu a intervenit la Orange Sport pentru a explica ce s-a întâmplat în zona vestiarelor după meciul cu Rapid.

”Bodyguarzii nu l-au luat la bătaie, au impiedicat o bătaie, erau bodyguarzi mai mulţi de la Rapid. La vestiarul Rapidului am văzut 4-5 băieţi de la Rapid. Nu am văzut mai mult, vă dau cuvântul meu de onoare, eram la vestiar. Eu îi felicitam pe băieţi, m-am dus şi eu acolo cu dorinţa de a calma, dar nu m-am putut implica. Nu ştiu dacă a fost Postaşul. Eroul principal e Săpunaru, el e cel care face acel tărăboi, cel care stârneşte”, a declarat Mititelu pentru Orange Sport.

Săpunaru, din nou în mijlocul unui scandal. Reacţia lui Mihai Stoica: ”Dacă te baţi cu toată lumea, trebuie luate măsuri” | VIDEO EXCLUSIV

Afla mai multe despre: adrian mititelurapidu craiova