EXCLUSIV | Florin Răducioiu, complet dezamăgit de evoluţia unui jucător de la FCSB: ”Nu mi-a plăcut deloc. Inspiraţie puţină”

Echipa FCSB s-a calificat joi seara în turul al treilea preliminar al Conference League, după un meci spectaculos cu Saburtalo, scor 4-2, în manşa secundă a turului doi. În urmă cu o săptămână, în partida tur, echipa georgiană Saburtalo s-a impus cu 1-0.

Joi seară, fundaşul bucureştenilor, Dawa, a deschis scorul în minutul 44, când a înscris cu o lovitură de cap la cornerul executat de Cordea.

În startul reprizei secunde, Octavian Popescu a trimis în bară (minutul 47), iar în minutul 56 tot Octavian Popescu a pasat pentru Edjouma şi acesta a marcat pentru 2-0.

Sikharulidze a înscris în minutul 69 primul gol al georgienilor, iar Iuri Tabatadze a adus egalarea cu un gol pe contraatac, în minutul 77.

Trei minute mai târziu a urmat golul lui Florin Coman, din centrarea lui Radunovic, care a readus-o pe FCSB în avantaj 3-2. În minutul 46 Radunovic a transformat un penalty acordat pentru un fault asupra lui Cordea şi a închis tabela la 4-2, scor care o califică pe FCSB în turul al treilea preliminar al Conference League.

Florin Răducioiu a tras concluziile după meciul jucat de FCSB. Fostul mare fotbalist a dezvăluit că a rămas dezamăgit de jocul lui Octavian Popescu.

”Dramatic cu foarte multe goluri. Mă bucur pentru Dică, este o victorie a lui Dică. Mi-a plăcut mult şi schimbările, atitudinea echipei şi în aceste zile de când a venit  Dică deja a transmis ceva echipei. S-a văzut azi, mai ales în repriza a doua. O salutăm cu mare entuzism, suntem aici şi încercăm să ajungem cât mai deaprte.

Octavian Popescu nu mi-a plăcut deloc, trebuia să iasă în evidentă prin gol sau ceva. Inspiratie puţina, mi-aş fi dorit să inscrie. Atacanţii trăiesc pentru goluri, îţi dau ăncredere. Nu mi-a plăcut!”, a declarat Florin Răducioiu pentru Orange Sport.

FCSB - Saburtalo Tbilisi 4-2 (4-3). Vicecampioana României, calificare dramatică pe Arena Naţională, la debutul lui Dică

Afla mai multe despre: octavian popescufcsb