Formaţia Rapid Bucureşti a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa UTA Arad, în etapa a 23-a a Superligii.
Formaţia Rapid Bucureşti a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa UTA Arad, în etapa a 23-a a Superligii.
Rapid s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la UTA Arad, în ultima partidă a etapei a 23-a din Superliga. Rapidiştii au urcat pe locul 2, cu 45 de puncte. UTA este pe 8, cu 35 de puncte.
Oţelul Galaţi s-a impus cu scorul de 3-0 pe teren propriu în faţa celor de la Csikszereda. Antrenorul gazdelor, Laszlo Balint, a tras concluziile la capătul partidei.