Gigi Becali, supărat foc după egalul cu ”U” Cluj! Patronul ameninţă că se retrage din fotbal: ”Am avut nebunia tinereţii. Vreau să îmi scot banii şi să o închid”

FCSB a început cu stângul noul campionat după ce a terminat la egalitate duminică seara, scor 1-1 (0-1), cu echipa Universitatea Cluj, pe Arena Naţiională, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă.

La Bucureşti, prima repriză a meciului dintre FCSB şi Universitatea Cluj a avut două goluri anulate, câte unul de fiecare parte (Florin Tănase – FCSB, min 34, anulat pentru ofsaid, respectiv Tescan – Universitatea Cluj, min 24, anulat cu VAR pentru henţ).

Adrian Bălan a deschis scorul pentru clujeni în al patrulea minute de prelungiri al reprizei întâi.

În minutul 53 Gorcea l-a faultat în careu pe Florin Tănase, arbitrul Marian Barbu a acorday penalti pe care l-a transformat acelaşi Florin Tănase.

Gigi Becali s-a arătat dezamăgit de echipa sa. Patronul de la FCSB este nemulţumit de atitudinea jucătorilor şi a ajuns la concluzia că nu merită să învesteşti bani în fotbalul din România!

”E o chestiune de ani petrecuţi într-o nebunie, am 65 de ani şi nu mai vreau să intru încă o nebunie. Am ajuns la concluzia că de fapt în România... În Anglia fac afaceri ăia, dar în România să faci fotbal e cea mai mare nebunie. Banii tăi să-i dai la fotbal, milioane de euro. Pentru ce? Vreau banii! Dacă te bate U Cluj, într-un fel ne-a bătut, au avut ocazii mai mari.

Dacă U Cluj vine din divizia B... Nu le cunosc jucătorii şi ne bate jucătorii noştri cu pretenţii de zeci de milioane, bine, eu am pretenţii. Joacă fotbal şi câştigă meciurile! Îmi văd de treaba mea încet, încet. Vreau să-mi scot banii. Încerc să o închid, să-mi scot banii. Pentru ce? Dai bani, milioane, pierzi şi banii, că n-am câştigat bani, vine unul şi zice că n-ai voie să joci pe un stadion, vine unul şi zice că nu eşti Steaua, intri în puşcărie, pentru ce? Am avut nebunia tinereţii şi puterea tinereţii şi acum am o vârstă şi am crezut că revin lucrurile la normal.

Să vând jucătorii cu salarii mari ca să-mi scot banii şi după ne distrăm, dar fără banii mei. Ne distrăm pe banii de la televiziune şi din sponsori. Nu eşti nici Steaua, nu joci nici pe stadion şi dau bani jucătorilor care iau bătaie de la U Cluj. Sunt euforic când zic cu milioanele pe jucători”, a răbufnit Gigi Becali în direct la PRO Arena.

Nicolae Dică indică o schimbare în echipa de start a FCSB: "L-am antrenat. Dacă vrei să-l câştigi, trebuie să faci asta" | EXCLUSIV

Afla mai multe despre: gigi becalifcsb