Ianis Hagi a jucat un sfert de oră în victoria obţinută de Rangers pe terenul lui Hibernian. Românul nu a marcat încă niciun gol de la revenire

Rangers a câştigat pe terenul lui Hibernian, scor 4-1, într-un meci din etapa cu numărul 27 din campionatul Scoţiei.

Rangers a avut un start nereuşit de meci, iar Goldson a marcat în propria poartă în minutul opt. ”Protestanţii” nu au acuzat şocul primirii golului, iar Tavernier şi Colak şi-au adus echipa în avantaj. Sakala în repriza a doua, şi acelaşi Colak au stabilit scorul final, 4-1 pentru Rangers. În minutul 77 al partidei, Michael Beale l-a introdus pe teren pe Ianis Hagi, care l-a înlocuit pe Sakala.

Pentru fostul jucător al Fiorentinei a fost al patrulea meci de la revenirea pe gazon, după accidentarea care genunchi care l-a scos din circuit un an. Graţie acestui succes, Rangers a acumulat 70 de puncte, dar este la nouă lungimi distanţă de marea rivală Celtic, care a câştigat pe teren propriu cu Hearts, scor 3-1.

În următorul meci, Rangers de va deplasa pe terenul lui Motherwell, pe 18 februarie.

Afla mai multe despre: rangers