Ianis Hagi a văzut de pe bancă înfrângerea suferită de Rangers în derby-ul cu Celtic. Echipa românului mai are şanse doar teoretice la titlu

Rangers a fost învinsă de Celtic în deplasare, scor 2-3.

”Old Firm” a fost din nou plin de evenimente. ”The Bhoys” au deschis scorul în minutul 26, prin Furuashi. Echipa lui Ianis Hagi a egalat în minutul 45 prin James Tavernier,  care a transformat impecabil o lovitură liberă. Celtic a revenit în avantaj prin reuşita aceluiaşi Furuashi, care a realiat dubla. Zece minute mai târziu, Jota a majorat diferenţa la 3-1.

James Tavernier, fundaşul golgheter al lui Rangers, a realizat dubla şi a ajuns la 13 goluri, în 35 de partide campionat. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-2 pentru Celtic, iar Rangers rămâne pe locul doi cu 76 de puncte, la 12 distanţă de marea rivală, care se îndreaptă cu paşi rapizi spre un nou titlu de campioană.

Ianis Hagi a fost doar rezervă pentru ”Protestanţi” şi rămâne cu 92 de minute jucate în anul curent.

Afla mai multe despre: rangershagi