Joao Paulo, fotbalistul polivalent al celor de la FCSB şi al naţionalei Capului Verde, s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale după remiza obţinută în meciul cu Arabia Saudită.
Micuţa selecţionată africană a înregistrat trei rezultate de egalitate în faza grupelor şi s-a calificat de pe poziţia secundă a grupei din care au mai făcut parte Spania, Uruguay şi Arabia Saudită.
Capul Verde va întâlni Argentina în 16-imi, dar Joao Paulo nu este descurajat, ci fericit după performanţa istorică reuşită alături de naţionala sa.
Joao Paulo: "Trebuie să muncim pentru meciul cu Argentina"
"Sunt foarte, foarte fericit pentru calificare, pentru ziua de azi, pentru ţara mea. Sunt extrem de fericit, dar acum trebuie să muncim pentru meciul cu Argentina. Sunt foarte multe emoţii după meciul de azi, dar sunt foarte fericit.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
Acum vreau doar să le mulţumesc fanilor FCSB-ului şi… sunt foarte, foarte fericit", a declarat Joao Paulo, conform AS.ro.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Jucătorul celor de la FCSB a fost integralist în meciul cu Arabia Saudită şi a fost introdus pe parcurs în partida de debut a selecţionatei sale la turneul final, cu Spania.
900.000 este cota de piaţă a fotbalistului transferat de la Oţelul Galaţi, în timpul perioadei de transferuri din iarnă. Înainte de a ajunge în România, la Oţelul, Joao Paulo a mai evoluat pentru Sporting Praia, Maria da Fonte, Leca, Feirense şi Sheriff Tiraspol. Fotbalistul în vârstă de 28 de ani poate evolua atât pe postul de mijlocaş central cât şi în flancul stâng al apărării.
Afla mai multe despre: cupa mondiala, joao paulo, capul verde, uruguay, spania, arabia saudita, fcsb







