L-a copiat pe Cristiano Ronaldo. Un jucător s-a bucurat la un gol de parcă el l-ar fi marcat, dar nu a atins mingea | VIDEO

Campionate

S-a marcat un gol obişnuit în campionatul din Spania, dar bucuria a fost cea surprinzătoare. Un jucător s-a bucurat de parcă el ar fi introdus mingea în poartă, deşi reluările au demonstrat că nu a atins balonul, asemenea lui Cristiano Ronaldo la Campionatul Mondial din Qatar.

Totul a avut loc pe Estadi Mallorca Son Moix, acolo unde echipa gazdă, Palma de Mallorca, a învins-o pe Real Madrid, scor 1-0, în etapa a 20-a din La Liga.

Unica reuşită a partidei a fost, de fapt, un autogol, marcat de Nacho, în minutul 13.

Totuşi, kosovarul Muriqi se bucură de parcă el ar fi marcat, dar se vede pe reluările oferite de televiziunea spaniolă că nu a atins mingea.

Acest episod aminteşte de Cristiano Ronaldo, care, în meciul Portugalia - Uruguay, scor 2-0, de la Campionatul Mondial din Qatar, a celebrat de parcă el ar fi marcat golul din minutul 54.

Fostul fotbalist al lui Real Madrid s-a bucurat excesiv şi şi-a asumat creditul golului marcat de Bruno Fernandes, fapt ce i-a adus numeroase critici.

Reuşita respectivă i-a fost atribuită iniţial lui Ronaldo, dar, apoi, ca marcator a fost trecut Bruno Fernandes.

În urma acestui eşec La Liga, madrilenii se află pe locul secund în campionatul spaniol, cu 45 de puncte, după de 20 de etape, iar Mallorca este pe locul 10, cu 28 de puncte.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldola ligagol