LIVE VIDEO | Crotone - Juventus, sâmbătă, ora 21:45, la Telekom Sport. Denis Drăguş înfruntă campioana Italiei

Serie A

Sâmbătă, de la ora 21:45, internaţionalul român Denis Drăguş joacă împotriva lui Juventus, campioana Italiei, cu echipa sa de club, Crotono Calcio.

Din păcate pentru fotbalistul român, Drăguş va rata întâlnirea cu starul portughez, Cristiano Ronaldo, depistat pozitiv la noul coronavirus.

LIVE VIDEO | Crotone - Juventus, sâmbătă, ora 21:45, la Telekom Sport

Pe lângă Cristiano, Andrea Pirlo are mai multe probleme de lot. Ramsey, Dybala şi Bernardeschi au şanse mici să fie recuperaţi până la ora meciului, în timp ce McKennie a fost şi el confirmat pozitiv la COVID-19. De asemenea, Alex Sandro şi Matthijs de Ligt sunt în continuare, incerţi.

Crotone nu va putea miza pentru acest meci pe Benali, Crespi, Eduardo, Riviere şi Siligardi, dar l-ar putea recupera pe Cuomo.

Partida de pe Ezio Scida din Crotone este primul duel dintre cele două echipe după doi ani de pauză. La ultima vizită, Juve nu a reuşit să smulgă decât o remiză.

După primele trei meciuri din Serie A, echipa lui Drăguş are 0 puncte, două goluri marcate şi 10 primite. Juve are 7 puncte, pentru că a smuls doar o remiză în deplasarea de pe Olimpico, cu AS Roma.

Crotone - Juventus se va juca în direct la Telekom Sport, sâmbătă de la ora 21:45. Sunt şanse ca Denis Drăguş să înceapă din primul minut contra campioanei Italiei.

Afla mai multe despre: denis drăguşjuventus