VIDEO | FCSB - FC Argeş 4-0. Dublă Olaru, goluri Tănase şi Cristea! Urmează derby-ul cu U Craiova

Fotbal intern

FCSB a învins cu 4-0 pe FC Argeş, pe Arena Naţională, în etapa a 7-a din play-off-ul Ligii 1.

LIVE VIDEO | FCSB - FC Argeş 4-0 (Tănase 8-pen, Olaru 33, 83, Cristea 65)

Echipele de start:

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Şut, Edjouma - Coman, Tănase, Ov. Popescu

Rezerve: Vlad, Dumiter, Stoica, Oaidă, Musi, Mamut, Vinicius, Cordea

FC Argeş: Micle - Dobrosavlevici, Turda, Joao Miguel, Latovlevici - Meza Colli, Raynov - Diogo Viana, Şerban, Dumitraşcu - Said
Rezerve: Croitoru, Ganea, Tănase, Muşat, Işfan, Arias, Palic, Honciu

Min. 90+1 - Final de meci.

Min. 83 - GOOOOOOLLLLLL FCSB! Olaru înscrie un gol foarte frumos, de la distanţă, lângă bară!

Min. 73 - Ocazie FCSB! Vali Gheorghe trage de la şapte metri, dar pe portarul Micle, care reuşeşte să blocheze.

Min. 65 - GOOOOOOLLLLLLLL FCSB! Iulian Cristea înscrie cu capul, după un corner.+

Min. 60 - Ocazie FCSB! Oaidă încearcă un şut tare de la 16 metri, Micle e la post şi reţine fără emoţii.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Pauză.

Min. 40 - Ocazie FC Argeş! Said scapă singur cu Târnovanu, dar portarul FCSB ieşe excelent şi blochează.

Min. 33 - GOOOOOOLLLLL FCSB! Olaru face 2-0! Florinel Coman l-a driblat pe Joao Miguel, şi-a făcut mingea larg în faţă şi Olaru a profitat, a şutat şi a înscris.

Min. 22 - GOL ANULAT FCSB! Florinel Coman marchează, dar reuşita sa e anulată de arbitrul Ionuţ Coza.

Min. 8 - GOOOOOOOLLLLL FCSB! Florin Tănase deschide scorul din lovitură de pedeapsă.

Min. 7 - Penalty pentru FCSB! Joao Miguel îl faultează în careu pe Olaru, Ionuţ Coza dă penalty!

Min. 2 - Ocazie FCSB! Tănase trage în transversală după mingea i-a fost aşezată pe şut, cu capul, de Florinel Coman.

Min. 1 - A început meciul.

FCSB şi FC Argeş se vor duela în ultima partidă din etapa a şaptea a play-off-ului din Liga 1.

După victoria de duminică a liderului CFR Cluj cu Farul (1-0), FCSB s-a distanţat la cinci puncte de gruparea ardeleană (51 de puncte). Pentru a reface diferenţa de două puncte, elevii lui Toni Petrea sunt obligaţi să se impună pe Arena Naţională şi sunt aşteptaţi să o facă.

FCSB are o formă de invidiat în ultima perioadă în play-off. După eşecul cu Universitatea Craiova (0-2), gruparea bucureşteană a înregistrat trei victorii consecutive în campionat (4-0 cu Voluntari, 1-0 cu CFR şi 4-0 cu Farul).

De partea cealaltă, FC Argeş vine după un eşec dur suferit în faţa Universităţii Craiova (0-4). Alături de Farul, formaţia piteşteană are o singură victorie în play-off (1-0 Voluntari).

Gruparea pregătită de Andrei Prepeliţă este ultima în play-off, cu doar 27 de puncte, dar încă speră la locul patru.

Ultimele două meciuri dintre FCSB şi FC Argeş au avut loc în luna martie şi ambele au avut momente tensionate.

La partida din returul sezonului regular, pierdută de FCSB (0-1), Andrei Vlad a făcut greşeala decisivă care l-a scos din poartă.

Iar la duelul din turul play-off-ului, bucureştenii s-au impus cu 3-2, cu un gol marcat în ultimul minut de prelungiri, piteştenii evoluând mai bine de 20 de minute în inferioritate numerică.

Afla mai multe despre: fcsbfc arges