Mircea Rednic, ”iertat” după ce a vrut să scoată echipa de pe teren: ”Pune-te în locul lui. Puteai să te abţii la meciul ăsta?!” | EXCLUSIV

UTA

Derby-ul pentru evitarea retrogradării dintre FC Argeş şi UTA nu a fost lipsit de incidente.

În minutul 43 al meciului, la scorul de 0-1, FC Argeş a beneficiat de o lovitură de pedeapsă. Piteştenii au ratat şansa egalării, după ce Andreas Calcan a executat slab de la punctul cu var. Două minute mai târziu, echipa antrenată de Mircea Rednic şi-a dublat avantajul prin execuţia magnifică a lui Claudiu Keşeru. Intrat în repriza secundă, Arnold Garita a redus din diferenţă, după un fault comis în careu de Abeid.

În minutul patru de prelungire a avut loc cea mai controversată fază a meciului. Hoxhallari şi-a faultat un adversar în săritură, fază la care arbitrajul video a intervenit. În urma consultării acestuia, Adrian Cojocaru a acordat grupării din Trivale al treilea penalty, iar spiritele s-au încins. Mircea Rednic le-a făcut semn jucătorilor săi să iasă de pe teren, dar a revenit asupra deciziei. Dacă fotbaliştii arădeni ar fi părăsit terenul, FC Argeş ar fi câştigat partida cu 3-0.

Garita a realizat dubla, iar FC Argeş respiră în lupta pentru evitarea retrogradării.

Basarab Panduru, Viorel Moldovan şi Dan Udrea au comentat decizia lui Rednic de a scoate echipa de pe teren. Tehnicianul a fost ”iertat”, având în vedere tensiunea de la finalul partidei.

Panduru: ”Ştii ce o să ne spună? Că nu a vrut să scoată echipa. Şi eu îl înţeleg când eşti acolo e altceva..”

Moldovan: ”Pe de oaprte îl înţeleg, este frustrant, primeşti trei penalty-uri... ”

Udrea: ”Pune-te în locul lui dacă puteai sa te abţii la meciul ăsta”

Panduru: ”Da, eu ştiu cum e că şi au primit roşu în trecut, nu m-am putut abţine! Oricum ”Regele miroase”! (ironic). Nu s-a schimbat Mircea”.

Panduru a ”mirosit” prima demisie? ”Are o problemă, e mereu trist”. Antrenorul din Superligă, pe picior de plecare: ”Faţa lui spune tot” | EXCLUSIV

Afla mai multe despre: mircea rednicuta arad