Motivul pentru care Radunovic a anunţat că vrea să plece de la FCSB. Ce urmăreşte, de fapt, fundaşul stânga muntenegrean

FCSB a făcut un nou pas uriaş către titlu, după victoria cu 2-1 obţinută în faţa lui Sepsi. Astfel, în urma acestui succes, echipa lui Charalambous s-a distanţat la şapte puncte în fruntea clasamentului faţă de principalele urmăritoare, Rapid şi U Craiova.

La finalul meciului cu Sepsi, Risto Radunovic a anunţat că vrea să plece de la FCSB.

"După pauza naţionalelor, ne aşteată alt meci foarte greu, dar nici lor nu le va fi uşor (n.r. Farul Constanţa). Coman este inspirat, a jucat foarte bine, toată echipa a făcut-o. Mă bucur pentru asta.

Sincer, eu îmi doresc să câştigăm campionatul şi să plec. Încă nu am vorbit cu nimeni despre contract, vreau să termin campionatul şi să caut o soluţie să plec” , a declarat Radunovic.

Ulterior, Gigi Becali a confirmat şi el că fundaşul stânga i-a cerut acordul pentru un eventual transfer, în vara acestui an. Latifundiarul din Pipera a declarat chiar că, în cazul în care va primi o ofertă, nu se va opune unei eventuale plecări a muntenegreanului.

Însă, din informaţiile Orange Sport, Risto Radunovic n-ar refuza o eventuală prelungire a contractului cu FCSB. De altfel, fundaşul stânga a anunţat că vrea să o părăsească pe echipa lui Charalambous în speranţa că va primi o ofertă bună de prelungire a contractului din partea lui Gigi Becali.

FCSB - Sepsi 2-1

FCSB a învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-1 (2-1), duminică seara, pe Arena Naţională, în prima etapă din play-off-ul Superligii.

Liderul a deschis scorul prin Florinel Coman (11), dar tot el a comis un fault în propriul careu asupra lui Gabriel Debeljuh, pe care atacantul croat l-a transformat (25).

Alexandru Băluţă (41) a marcat la capătul unei acţiuni personale, cu un şut din marginea careului.

FCSB, care venea după un eşec drastic, 0-4 cu Rapid, în ultima etapă a sezonului regulat, are patru victorii consecutive acasă, seria pozitivă pe teren propriu fiind de şase victorii şi un egal.

Sepsi OSK venea după trei victorii consecutive.

În cele două dueluri directe din sezonul regulat, FCSB s-a impus cu 5-2 şi 1-0.

FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1 (2-1)

• Au marcat: Florinel Coman (11), Alexandru Băluţă (41), respectiv Gabriel Debeljuh (25 - penalty).

Afla mai multe despre: radunovicfcsb