Mutu, OUT din Europa. Neftci Baku a fost spulberată pe teren propriu şi are şanse doar matematice la calificare

Neftci Baku a fost învinsă fără drept de apel pe teren propriu de Besiktas, scor 1-3, şi mai are şanse doar matematice la calificarea în play-off-ul Conference League.

Cu Yuri Matias şi Mark Tamas tituulari, echipa antrenată de Adrian Mutu nu a avut nicio şansă în faţa turcilor. Vincent Aboubakar  a deschis scorul după un sfert de oră, iar congolezul Muleka a dublat avantajul oaspeţilor în minutul 23. Fostul mijlocaş al lui Empoli, Salih Ucan a dat lovitura de graţie în minutul 62. Neftci a redus din diferenţă prin Lebon cu 10 minute înainte de final.

Returul va avea loc peste o săptămână mai târziu, la Istanbul.

Perioadă nefastă pentru Mutu

Neftci Baku a legat a doua înfrângere consecutivă după cea din campionat cu Kapaz, de la sfârşitul săptămânii trecute, contra lui Kapaz. Mutu are o victorie, un egal şi două înfrângeri de când a prealuat echipa azeră. ”Briliantul” se poate revanşa în campionat, la meciul cu Sabail de la începutu săptămânii viitoare.

Afla mai multe despre: adrian mutu