Nemulţumire la UTA după victoria cu CS Mioveni. Omul de trei puncte al arădenilor: ”Mai avem multe de învăţat”

Fotbal intern

Jucătorii formaţiei UTA Arad au reacţionat la capătul partidei câştigate contra echipei CS Mioveni.

UTA Arad a învins-o pe CS Mioveni, scor 1-0, în etapa a opta din play-out-ul Ligii 1.

Unicul gol a fost marcat de Vorobjovas, în minutul 27. Arădenii au ratat şi un penalty, prin Batha, în minutul 11.

La finalul jocului, Erico da Silva s-a declarat mulţumit pentru cele trei puncte obţinute din meciul cu CS Mioveni.

”Important e că am făcut ce ne-am propus de la început şi cred că noi şi suporterii suntem fericiţi încă o dată şi atât am de spus acum”, a declarat da Silva, după meci.

De asemenea, şi marcatorul Vorobjovas a tras concluziile după ce golul său a fost unul de trei puncte.

Mijlocaşul lituanian se află la a treia reuşită în play-out pentru UTA Arad.

”Este important să plecăm cu o impresie bună pentru fani, pentru noi, pentru toţi cei din oraş care ne susţin  Scopul nostru a fost să câştigăm. Am făcut asta şi suntem fericiţi.

După fiecare sezon trebuie să înveţi, chiar dacă eşti campion sau dacă retrogradezi. Poziţia în care suntem nu ni se potriveşte, pentru că obiectivele noastre au fost mai mari şi nu le-am atins, aşa că mai avem multe de învăţat”, a concluzionat şi Vorobjovas.

Afla mai multe despre: uta aradvorobjovas